Bratislava 23. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Robert Fico právu o tragickej udalosti prijal podľa svojich slov s hlbokým smútkom
Predseda vlády SR Robert Fico poslal dnes sústrastný telegram britskej premiérke Therese Mayovej v súvislosti s výbuchom v Manchestri. “Slovensko a jeho obyvatelia stoja v tejto ťažkej chvíli pri britskom národe,” uviedol v ňom šéf kabinetu.
Na snímke predseda vlády SR Robert Fico

Správu o tragickej udalosti prijal podľa svojich slov s hlbokým smútkom. “Vláda SR najostrejším možným spôsobom odsudzuje tento zbabelý teroristický čin namierený proti nevinným ľuďom a popierajúci všetky normy humánnosti,” napísal Fico premiérke Mayovej.
Na udalosť zareagoval na sociálnej sieti Twitter aj šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák. O udalosti sa dozvedel na svojej ceste na Rodose, kde sa zúčastňuje konferencie o bezpečnosti a stabilite. “Je neuveriteľné, čo sa stalo v Manchestri,” povedal Lajčák, ktorý súcití s rodinami obetí a odsudzuje násilie.
Incident v Manchestri, kde došlo v noci nadnes k explózii na popovom koncerte, si podľa polície vyžiadal najmenej 22 mŕtvych a približne 60 zranených. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR zatiaľ nedisponuje informáciami, že by medzi obeťami výbuchu mali byť Slováci.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.