Bratislava 25. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)

Predseda vlády SR Robert Fico dnes odcestoval na pracovnú návštevu Bieloruskej republiky, ktorej cieľom je podporiť obojstranne výhodné projekty vzájomnej spolupráce v období, keď EÚ obnovuje obchodný dialóg s Bieloruskom a deklaruje zdvojnásobenie bilaterálnej pomoci tejto krajine

V hlavnom meste Minsk bude slovenský premiér rokovať s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom a predsedom vlády Andrejom Kobjakovom.

Na snímke slovenský premiér Robert FicoNa snímke slovenský premiér Robert Fico

V meste Bešenkoviči vo Vitebskom regióne otvorí Robert Fico spoločný slovensko-bieloruský vedecko-výskumný projekt s názvom Nativita v oblasti medicíny a farmakológie.

Na základe materiálu, ktorý vláda schválila v stredu (23.11.) by mal premiér počas pracovnej návštevy podpísať Dohodu medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Bieloruskej republiky o spolupráci a vzájomnej pomoci pri mimoriadnych udalostiach.

Uzatvorenie dohody bolo iniciované Bieloruskou republikou v roku 2013. Cieľom dohody je stanoviť zásady spolupráce a dobrovoľného poskytovania humanitárnej pomoci a vzájomnej pomoci pri mimoriadnych udalostiach a tiež vymedziť základné podmienky pomoci poskytnutej na základe písomnej žiadosti zmluvnej strany žiadajúcej o pomoc.

“V zmysle tejto dohody sa pomoc poskytuje na základe písomnej žiadosti ktorejkoľvek zo zmluvných strán adresovanej druhej zmluvnej strane, a to najmä vyslaním záchranných jednotiek a/alebo špecialistov so zodpovedajúcou výbavou, poskytnutím predmetov pomoci alebo potrebných informácií,” uvádza sa v materiáli.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.