Bratislava 18. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) chce na štvrtkovom stretnutí so SNS uistiť národniarov, že je ich spojenec a nie nepriateľ. Povedal to pred rokovaním parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií v reakcii na rozhodnutie predsedníctva SNS.

Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini

Národniari si chcú s Pellegrinim vysvetliť otázky, ktoré vznikajú pri vládnutí. Hoci pred mesiacom vyslovili premiérovi a vláde dôveru, dnes tvrdia, že Pellegrini je pre nich z hľadiska postojov neznámy. Hovorili o tom na tlačovej konferencii. Predseda vlády by uvítal, keby partneri neriešili nedorozumenia cez médiá, ale za rokovacím stolom.
Predseda vlády si nemyslí, že šéf SNS Andrej Danko má s ním problém. “Pravdepodobne ma chce viac spoznať,” podotkol Pellegrini, podľa ktorého si nedorozumenia vysvetlia.
“Tragédiu by som z toho nerobil,” uviedol. Zároveň deklaroval, že vytvorí podmienky na to, aby nominanti SNS mohli napĺňať svoje priority. Premiér verí, že po vydiskutovaní si nedorozumení bude môcť on a celá vláda ďalej pracovať. “Rád by som už pracoval a nie len každý deň reagoval na konšpirácie,” doplnil.
Zároveň sa ospravedlnil Dankovi, že ho vopred neinformoval o odchode policajného prezidenta Tibora Gašpara. Tvrdí, že v ten deň bol veľký zhon a chcel konať len v prospech koalície. O nominácii na ministra vnútra budú hovoriť na koaličnej rade.
 
Príspevok Premiér chce SNS uistiť, že v ňom má spojenca a nie nepriateľa zobrazený najskôr Hlavné správy.