Bratislava 26. marca 2018 (TASR/HSP/Foto: screenshot video)
 
 
Premiér Peter Pellegrini sa bude snažiť o to, aby krajina prosperovala a ľudia na ňu boli hrdí. Skonštatoval to na záver mimoriadnej schôdze parlamentu, počas ktorej sa nová vláda uchádzala o dôveru snemovne

Na snímke premiér Peter Pellegrini

Prisľúbil všetkým ľuďom, že ak dostane vláda dôveru, bude robiť všetko preto, aby Slovensko bolo dobrým miestom na život. Doplnil, že vláda pod jeho vedením je pripravená pokračovať v rozpracovaných, ale aj nových úlohách. “Budeme robiť tak, aby sa čestným ľudom dobre žilo a tí, ktorí páchajú trestnú činnosť, aby boli potrestaní,” uviedol Pellegrini.
Zároveň skonštatoval, že diskusia v pléne nemala úroveň. “Sedel som tu poctivo celé dva dni, ako prebiehala rozprava. Prepáčte, ale tým ľuďom, ktorí dva dni túto rozpravu pozerali, by som sa chcel ospravedlniť, čo a akým spôsobom si museli vypočuť od niektorých kolegov. Nemalo to vôbec úroveň,” uviedol Pellegrini.
Podľa neho počas diskusie zaznelo aj zopár zmysluplných podnetov. “Zvyšok bol o nejakých filozofických pojednaniach, o čítaní rôznych mailov. Nič z vlastnej hlavy, žiadna odbornosť. To je obraz dnešnej opozície, ktorá vehementne chcela prevziať moc a vládnuť tejto krajine,” dodal Pellegrini.
 
Už v utorok prídu jasné kroky v reakcii na kauzu agrodotácií na východe
Vláda chce zároveň podľa premiéra od prvých dní pracovať pre občanov a už v utorok (27.3.) ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nom. SNS) predstaví jasné kroky, ktorými zareaguje na kauzu agrodotácií na východe Slovenska. Uviedol novinárom po schválení vládneho programu.
“Ministerka Matečná má moju plnú podporu. Nebudem jej brániť v akýchkoľvek akciách a aktivitách, ktoré bude chcieť vykonať,” povedal premiér s tým, že podrobnosti sa verejnosť dozvie v utorok.
“Našou prvoradou úlohou je byť tu pre ľudí. Ja budem pracovať tak, aby sme pomáhali tým, ktorí pomoc potrebujú a trestali tých, ktorí sa budú snažiť systém zneužiť,” uistil Pellegrini. Ak sa preukáže, že v rámci kauzy niekto spáchal trestný čin, podľa premiéra orgány činné v trestnom konaní budú musieť konať a je jedno, o koho ide, napr. aj o členov Smeru-SD.
Ako šéf nového kabinetu sa bude Pellegrini snažiť doviesť krajinu k štandardným parlamentným voľbám. “Neviem, ako vyhodnotia občania našu prácu, ale želám Slovensku, aby krajinu neviedli ľudia usvedčení z daňových podvodov, ľudia, ktorí odpočúvali alebo ľudia s prepojeniami na mafiu,” odkázal.
Vláda zároveň už v stredu (28.3.) stanoví termíny výjazdových rokovaní. “Už začiatkom apríla vyrazíme do menej rozvinutých okresov,” avizoval Pellegrini.
Premiér poďakoval poslancom za dôveru, ktorú jeho vláde v pondelok vyslovili. “Moja vláda dostala podporu 81 hlasov. Je to zaväzujúca podpora, nie krehká, ktorá by hovorila, že vláda stojí na jednom poslancovi. Sľubujem občanom SR, že urobíme všetko preto, aby krajina napredovala,” deklaroval.
Video si môžete pozrieť tu.

Príspevok Premiér: Budeme robiť všetko preto, aby sa čestným ľuďom na Slovensku dobre žilo zobrazený najskôr Hlavné správy.