Praha 11. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Olivier Hoslet)
 
V Brne vyšachovali ANO s jeho kandidátom Petrom Vokřálom. “Tí, ktorí vyhrali, by mali mestá aj riadiť,” vyhlásil premiér Andrej Babiš potom, čo sa tradičné strany spolu s Pirátmi dohodli na odstavení ANO v Brne. Do mesta sa vracajú krstní otcovia, povedal

Na snímke český predseda vlády Andrej Babiš

Piráti sa v Brne dohodli s ODS, ČSSD a KDU-ČSL, vďaka tomu odsunuli ANO, ktoré zvíťazilo, aj s jeho kandidátom Petrom Vokřálom, informoval portál idnes.cz.
Podľa informácií portálu to ešte v pondelok vyzeralo, že vznikne koalícia medzi ANO, ČSSD, KDU-ČSL a ODS. V utorok popoludní sa ale situácia výrazne zmenila, keď sa strany dohodli s Pirátmi.
“Ja to považujem za megapodraz. Neuveriteľné svinstvo,” povedal Babiš v komentári k udalostiam a dodal: “Bohužiaľ, do Brna sa vracajú krstní otcovia.
Český premiér v rozhovore publikovanom na jeho stránke na Facebooku vyjadril presvedčenie, že víťazi by mali mestá aj riadiť. Špecifiká českého politického systému to ale nepredpisujú a vďaka tomu komplikujú konania.
“Tí, ktorí vyhrali, by podľa môjho názoru, mali tie mestá riadiť. Tento systém je v Spojených štátoch. My ho tu nemáme, preto je to všetko zložité a aj to riadenie potom vyzerá tak, ako vyzerá,” vyhlásil Andrej Babiš na otázku, či jeho strana bude analyzovať výsledky volieb.
 

 
Príspevok Premiér Babiš: Do Brna sa vracajú krstní otcovia zobrazený najskôr Hlavné správy.