New York 24. augusta 2018 (HSP/Foto: screenshot YouTube)
 
Herec Jimmy Bennett, ktorý tvrdil, že bol sexuálne zneužitý talianskou herečkou a režisérkou Asiou Argentovou, za čo od nej dostal mimosúdnym vyrovnaním vysoké finančné odškodné, vydal aj prvé verejné vyhlásenie o tejto záležitosti, podľa The New York Times

Spevák Jimmy Bennett a Asia Argentová na spoločnej snímke

Noviny The New York Times v nedeľu uviedli, že v novembri, mesiac potom, ako sa Argentová objavila ako vedúca hnutia #MeToo so svojím oznámením o sexuálnom útoku od filmového producenta Harveyho Weinsteina, poslal Bennett oznámenie o svojom zámere žalovať Argentovú za jej sexuálny útok.
Zašifrovaný e-mail od neznámeho zdroja popísal sexuálne napadnutie v hotelovej izbe v kalifornskom meste Marina del Rey v máji 2013, keď mal Bennett ešte len 17 rokov (hoci povolenou hranicou je až 18 rokov) a Argentová 37 rokov. Bennettov právnik požadoval náhradu škody vo výške 3,5 milióna dolárov.

Dvojica hercov sa poznala už dávno a údajne mala matersko-synovský vzťah. V roku 2004 si herci spoločne zahrali syna a matku vo filme The Heart Is Deceitful Above All Things. (viac TU).
Argentová sa prvýkrát k tejto záležitosti vyjadrila v utorok “popretím” sexuálneho styku s Bennettom a odmietla súhlasiť s tým, čo o tom noviny napísali. Tie však obhajovali “správnosť svojich správ, ktoré boli založené na overených dokumentoch a viacerých zdrojoch”. Argentová však potvrdila to, že zaplatila Bennettovi 380-tisíc dolárov, aby mu “pomohla z finančných ťažkostí”.
Bennett, ktorý žije v Los Angeles so svojou priateľkou, mlčal až do stredy. Jeho vyhlásenie pre The New York Times začína tým, že oceňuje odvahu iných žien a mužov, ktorí hovorili o svojich vlastných skúsenostiach so sexuálnym útokom a obťažovaním ako súčasť #MeToo hnutia.
“V prvom rade som o mojom príbehu nehovoril, pretože som sa rozhodol riešiť danú vec v súkromí s osobou, ktorá ma poškodila. Moja trauma sa ale znovu objavila, keď ona sama vyšla ako obeť,” vyhlásil Bennett. Podľa svojho vyjadrenia sa príliš “bál a hanbil”, aby sa vyjadril k tomu, čo sa stalo. “Snažil som sa hľadať spravodlivosť takým spôsobom, ktorý mi v tom čase dával zmysel, pretože som nebol pripravený riešiť dôsledky môjho príbehu, ktorý sa stal verejným. V tej dobe som veril, že v našej spoločnosti stále existuje stigmatizovanie muža v danej situácii. Nemyslel som si, že by ľudia pochopili udalosť, ktorá sa uskutočnila očami dospievajúceho chlapca.”
Podľa novín The Guardian, web TMZ v stredu uverejnil fotografie a textové správy medzi Argentovou a Bennettom, ktoré teda popreli Argentovej tvrdenia, že ich vzťah nie je sexuálnej povahy.
 
 
 
Príspevok Prehovoril spevák, ktorého zneužila a za peniaze od neho žiadala mlčanie režisérka Argentová z hnutia #MeToo bojujúceho proti mužom zobrazený najskôr Hlavné správy.