Bratislava 16. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
Upozornenie: Pretože prieskumy agentúr sa pri posledných parlamentných voľbách od skutočných výsledkov značne líšili, k výsledkom aktuálnych prieskumov pristupujte s použitím kritického myslenia

Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom októbra, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 26,2 percenta. Ako druhá najsilnejšia by skončila SaS, podporilo by ju 13,8 percenta respondentov. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu agentúry Focus, ktorý sa realizoval 4. až 11. októbra na reprezentatívnej vzorke 1003 respondentov.
Na snímke predseda NR SR a predseda SNS Andrej Danko (vpravo) a premiér a predseda Smer-SD Robert Fico

Na tretej priečke by skončila ĽSNS, volilo by ju 10,1 percenta oslovených. Nasledovali Sme rodina – Boris Kollár (9,4 percenta), OľaNO-NOVA (8,5 percenta) a SNS so ziskom 8,1 percenta. Do parlamentu by sa ešte dostali KDH (7,3 percenta) a Most-Híd (šesť percent). Pred bránami Národnej rady SR by ostala SMK-MKP (4,2 percenta). Ostatné strany alebo hnutia by nezískali ani dvojpercentnú podporu.
Respondenti v prieskume odpovedali na otázku “Teraz si, prosím, predstavte, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany a hnutia. Ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?
Na voľbách by sa zúčastnilo 67,8 percenta opýtaných, 20,1 percenta respondentov by nešlo voliť a 12,1 percenta nevedelo, či sa zúčastní.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.