Vatikán/Japonsko 28. septembra 2017 (HSP/RV/TK KBS/Foto:TK KBS/SpC-Vatikán)

Kardinál navštívil aj Hirošimu a Nagasaki
Stretnutím s japonskými biskupmi v Tokyu ukončil v pondelok svoju oficiálnu návštevu krajiny prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov kardinál Fernando Filoni. „Misionári môžu doplniť, ale nie nahradiť domácich kňazov,“ uviedol kardinál Filoni k otázke budúceho vývoja Cirkvi v Japonsku. Počas deviatich dní stihol navštíviť aj Fukuoku, Nagasaki, Hirošimu, Osaku a Sendai.
Na snímke prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov kardinál Fernando Filoni

Mons. Filoni uviedol, že je potrebné stavať „na silnejšej evanjelizácii s väčším spolupodieľaním sa samotných Japoncov: biskupov, kňazov, rehoľníkov, rehoľníc, laikov, rodín, združení“. Vyjadril svoju nádej v budúcnosť evanjelizácie v Japonsku, no táto budúcnosť podľa jeho slov nemá byť „spojená s príchodom zahraničných misionárov“, ale japonská Cirkev sa musí „vrátiť ku skúsenosti autentického ohlasovania Evanjelia a Kristovej lásky. Potrebujeme milosť Evanjelia, modlitby, veľkorysosti a zanietenia“.
Prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov ďalej zdôraznil dôležitosť toho evanjeliového posolstva „ktoré oslobodzuje ľudí od sily zla a je vždy platné vo všetkých kultúrach a vo všetkých sociálnych podmienkach, aj v japonskej spoločnosti charakteristickej vysokým vedeckým a technickým rozvojom.“ Za jednu z hlavných prekážok ohlasovania Evanjelia v Japonsku vatikánsky predstaviteľ označil „falošné stotožnenie kresťanstva s európskou kultúrou“. „Evanjelium ide ponad kultúru“, povedal kardinál Filoni a na záver dodal: „som presvedčený, že aj dnešní Japonci majú smäd po posolstve Ježiša, tak ako všetky národy vo svete.“

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.