Bratislava 7. decembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Vážení voliči KDH a nekritickí fanúšikovia Hlinu, už ste zaregistrovali „kresťanské“ vyjadrenie vášho predsedu na sociálnej sieti, čiže v „knihe tvárí“ k obvineniu Fica vyšetrovateľom z NAKA z hanobenia rasy a schvaľovania trestného činu? To, že to súvisí z dávnejšími vyjadreniami bývalého poslanca ĽS Naše Slovensko, je verejnosti známe a ukazuje sa pod čarovné slovo extrémizmus možno všetko a nič, vrátane objektívnej pravdy, ktorá sa stala najnovším extrémom

Na snímke predseda KDH Alojz Hlina

Vyjadrenie Fica, a nie prvé, k citlivej sociálnej problematike pozitívne diskriminovanej jednej etnickej menšiny na Slovensku, je tak isto známe. Čo je však zarážajúce, je predstava predsedu KDH o činnosti a úlohách polície, prokuratúry a súdov v rámci idealizovanej demokracii a o právnom štáte.

Ukazuje sa že KDH sa za 30 rokov vôbec nezmenilo. Vymenúvať udalosti, v ktorých malo KDH priamo alebo nepriamo prsty, je nosením dreva do lesa. Aká je teda originálna predstava šéfa KDH, ktorý je mravným obrazom tých, ktorí ho zvolili za predsedu „jedinej“ kresťanskej strany na Slovensku (možno v celom vesmíre), o spravodlivosti a o právnom štáte či demokracii?

Tu je vhodné poskytnúť citát samotného A.  Hlinu k obvineniu, ktoré vzniesla NAKA (ktorá sa čoraz viac profiluje ako ideologická polícia totalitného politického režimu) R. Fica:

„(…) NAKA mohla obviniť R. Fica po voľbách, nevidíme nejaký zásadný dôvod, prečo to bolo nevyhnutné teraz. Efektom bude len to, že urobia z R. Fica martýra / on už do Bruselu aj tak nechodí / a Kotleba z obavy o svojich voličov pritvrdí svoju komunikáciu.
Spoločnosť očakáva konanie vo veci Trnka- Počiatek a iných skutočností“. V týchto slovách sa ukrýva vážne a doslova hrozné totalitné posolstvo Hlinu voličom o tom, ako si predstavuje Hlina a KDH fungovanie spravodlivosti na Slovensku, ak sa dostane do parlamentu a bude pri zostavovaní budúcej vlády. S podobne zmýšľajúcimi už stihol Hlina podpísať tzv. dohodu.

Takže podľa predsedu KDH Hlinu, ak sa niekto dopustí konania, ktoré pravdepodobne prekračuje legislatívne normy, zakazujúce určité konanie, tak polícia (akékoľvek zložky polície) môže obviniť toho, kto prekročil zákon, až vtedy, keď to bude pre niekoho výhodné a v čase, keď to bude pre niekoho výhodné. Tak toto je teda vrcholný výkon slovenského politika, ktorý o sebe vyhlasuje, že je kresťan a predsedu politickej strany, ktorá o sebe v názve tvrdí, že je kresťanská. Klobúk dole.

Táto „kresťanská“ predstava Hlinu o spravodlivosti a právnom štáte je dokreslená konštatovaním toho, čo vraj spoločnosť očakáva (Trnka – Počiatek), čo je ďalším dôkazom o selektívnom a fašistickom chápaní spravodlivosti v Hlinovom morálnom a právnom svete. Totiž práve fašizmus (v pôvodnom význame tohto slova sa jedná o taliansky historický fenomén v politike) totalitne a ideologicky určuje, kto má byť z niečoho obvinený a neskôr odsúdený. Takže politik bude určovať, koho treba stíhať, kedy ho treba stíhať a za čo ho treba stíhať. Gratulujem Hlinovi k dosiahnutiu fašistickej méty, kde je spravodlivosť závislá od týchto téz fašistickej ideológie, o ktorej by si človek myslel, že je už históriou, z ktorej sme sa poučili.

Takže, vážení kresťanskí voliči, toto je „kresťanská“ spravodlivosť v podobe „kresťanského“ Hlinu z „kresťanského KDH. Ak to naozaj chcete, nech sa páči, len prosím nezabúdajte na budúce obete takejto zvrátenej predstavy o „spravodlivosti“. Môžete byť medzi nimi, ak náhodou poviete pravdu, ktorú fašistický režim nikdy netoleroval a jej šíriteľov tvrdo sankcionoval podľa ohybných legislatívnych predpisov, plných ľúbivých ideologických termínov ako je napríklad „extrémizmus“.

René Balák

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj