Nitra 8. marca 2018 (HSP/Foto:Vicepremier.gov)

Sériu stretnutí predstaviteľov Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) a neštátnych zainteresovaných aktérov sme dnes odštartovali v Nitre. Témou bola udržateľná, „strieborná“ a obehová ekonomika. Počas najbližších dní budú nasledovať podujatia k ďalším témam v Banskej Bystrici, vo Zvolene, v Poprade a v Prešove.

„Priority pre Slovensko, to sú oblasti, ktorým by sa tento štát mal do roku 2030 prednostne venovať pri tvorbe všetkých opatrení, politík a zákonov. Participatívny proces nám pri tvorbe ich obsahu ponúka cenné pohľady a vstupy. Máme za sebou jedno zasadnutie a jedno stretnutie, a už teraz je jasné, že namiesto pôvodných 5 priorít predložíme vláde 6,“ uviedla generálna riaditeľka sekcie riadenia investícií ÚPVII Alena Sabelová.
Pribudla oblasť Právny štát, silné inštitúcie a bezpečnosť, ktorá odzrkadľuje nevyhnutnosť efektívne fungujúcej verejnej správy. Bez nej udržateľný rozvoj nie je možný.

Stretnutia so zainteresovanými aktérmi (participatívny proces) sa budú konať v dvoch kolách a vždy budú venované jednej z navrhovaných priorít, ktoré vychádzajú zo 17 cieľov udržateľného rozvoja Agendy 2030 OSN.

Harmonogram stretnutí v prvom kole participatívneho procesu:
 

7.3. Nitra Udržateľný ekonomický rast pri starnúcej populácii a v meniacom sa globálnom prostredí
8.3. Banská Bystrica Vzdelanie pre udržateľný rozvoj
9.3. Zvolen Udržateľné sídla a krajina v kontexte zmeny klímy
12.3. Poprad Zdravie a kvalita života
13.3. Prešov Eliminácia chudoby a sociálna inklúzia

Výsledkom participatívnych stretnutí bude rozpracovanie národných priorít pre Slovensko, ktoré budú predložené na rokovanie vlády SR a v júli budú predstavené aj na pôde OSN v New Yorku.
Viac o možnostiach participácie nájdete na adrese: https://www.vicepremier.gov.sk/index.php/investicie/agenda-2030/moznosti-participacie/index.html
Redakciu informovali z Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.