Ottawa 20. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alex Brandon)

Spojené štáty a Kanada v utorok oznámili, že predstavitelia krajín celého sveta sa zídu 16. januára, aby prejavili súdržnosť a jednotný odpor voči jadrovému programu Severnej Kórey (KĽDR). Stretnutie sa uskutoční v kanadskom meste Vancouver. Informovala o tom tlačová agentúra AP.
Na snímke americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson mal v kanadskom hlavnom meste Ottawa rokovanie s kanadskou kolegyňou Chrystiou Freelandovou a o stretnutí predstaviteľov z celého sveta informovali spoločne.
Na januárovom stretnutí sa zúčastnia tzv. vysielajúce štáty, ktoré počas kórejskej vojny poslali svoje ozbrojené jednotky na pomoc Južnej Kórei, kde patrili pod velenie OSN. Vo Vancouveri sa k nim pridajú ďalšie krajiny, vrátane Japonska, Južnej Kórey a Indie.
Tillerson oznámil, že stretnutie sa bude zameriavať na zosilnenie nátlakovej kampane proti Severnej Kórei a na vyslanie jednotného signálu, že svetové spoločenstvo neprijme fakt, že KĽDR sa stáva krajinou vlastniacou jadrové zbrane. Tillerson zdôraznil, že nátlaková kampaň sa bude ešte zintenzívňovať.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.