Košice/Bratislava 24. mája 2018 (HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)
 
Predsedníčka Ústavného súdu Slovenskej republiky Ivetta Macejková sa dnes – 23. mája 2018 zúčastnila na 29. sneme Združenia miest a obcí Slovenska v Bratislave, ktorého súčasťou bolo aj vystúpenie najvyšších ústavných činiteľov.

Na snímke predsedníčka Ústavného súdu Slovenskej republiky Ivetta Macejková

Vo svojom vystúpení predsedníčka Ústavného súdu Slovenskej republiky (ďalej aj „ústavný súd“) spomenula právomoci ústavného súdu, medzi ktoré patrí aj rozhodovanie o volebných sťažnostiach a najčastejšie nedostatky pri podávaní volebných sťažností. Okrem iného uviedla, že rozhodovanie o volebných sťažnostiach predstavuje z kvantitatívneho hľadiska významnú časť agendy ústavného súdu, pričom v rámci uplatňovania tejto právomoci predstavuje absolútne dominantnú skupinu prípadov rozhodovanie ústavného súdu o volebných sťažnostiach namietajúcich neústavnosť alebo nezákonnosť volieb do orgánov samosprávy obcí a miest.
Podľa slov predsedníčky ústavného súdu sa Združenie miest a obcí Slovenska pri plnení svojich úloh jednoznačne osvedčilo a preukázalo svoje nespochybniteľné a nezastupiteľné miesto v Slovenskej republike. Združeniu miest a obcí Slovenska, ako aj jednotlivým starostom a primátorom zaželala veľa úspechov do budúcna.
 
Príspevok Predsedníčka Ústavného súdu SR sa zúčastnila na 29. sneme Združenia miest a obcí Slovenska zobrazený najskôr Hlavné správy.