Košice 19. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
V budove historickej radnice v Košiciach sa 17. septembra 2018 uskutočnilo spoločné rokovanie vlád Slovenskej republiky a Českej republiky.

Na snímke predsedníčka Ústavného súdu SR Ivetta Macejková

Pri príležitosti rokovania v Košiciach na pozvanie predsedníčky Ústavného súdu Slovenskej republiky Ivetty Macejkovej navštívili Ústavný súd Slovenskej republiky (ďalej len „ústavný súd“) ministerka kultúry Slovenskej republiky Ľubica Laššáková a ministerka zdravotníctva Slovenskej republiky Andrea Kalavská.
Predsedníčka ústavného súdu Ivetta Macejková privítala obe ministerky na ich prvej oficiálnej návšteve ústavného súdu. Ukázala im pojednávaciu miestnosť, v ktorej sa uskutočňujú verejné zasadnutia senátov a pléna ústavného súdu a príležitostne aj konferencie a semináre, a taktiež Sieň nezávislosti, v ktorej prebiehajú neverejné zasadnutia pléna ústavného súdu. Spolu so sudkyňami ústavného súdu Janou Baricovou, Janou Laššákovou a Mariannou Mochnáčovou ich oboznámila s právomocami a kompetenciami ústavného súdu, ako aj s jeho rozhodovacou činnosťou.
Stretnutie sa zavŕšilo slávnostnou večerou, na ktorú obe ministerky a sudkyne ústavného súdu pozvala predsedníčka ústavného súdu Ivetta Macejková.
Redakciu informovali z Kancelárie Ústavného súdu Slovenskej republiky.
 
Príspevok Predsedníčka Ústavného súdu SR Macejková sa stretla s ministerkou kultúry Laššákovou a ministerkou zdravotníctva Kalavskou zobrazený najskôr Hlavné správy.