Štokholm 23. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR/AP/TT-Mats Andersson
 
Predseda Švédskych demokratov, Jimmie Akesson, prezentoval svoj negatívny postoj voči Európskej únií, kedy povedal, že žiadny nadnárodný spolok by nemal mať autoritu nad švédskym parlamentom, informoval portál Breitbart.

Na snímke Jimmie Akesson

„Európska únia nie je pre mňa cesta ako v Európe spolupracovať,“ vyhlásil líder tretej najväčšej švédskej strany len pár týždňov pred švédskymi voľbami, ktoré sa majú konať v septembri.
Akesson poukázal na spoluprácu s európskymi krajinami: „Je jasné, že musíme spolupracovať, aby sme spolu riešili bežné problémy na medzinárodnej úrovni, hlavne v Európe a proti tomu som nikdy nebol.“
No zároveň zdôraznil svoju túžbu vidieť Švédsko mimo európskeho spolku:
„EÚ je nadnárodná politická únia, kde politici iných krajín, ktorých my nemôžeme voliť, majú väčší vplyv na švédsku legislatívu, než mám ja vo švédskom parlamente. Je pre mňa ťažké, aby som takúto situáciu akceptoval.“
Zahraničná politika Švédskych demokratov je založená na ochrane národnej švédskej kultúry pred prisťahovalectvom, islamizáciou, kultúrnym imperializmom a nadnárodným nacionalizmom (EÚ, pozn. red.).
Branislav Zaujec
 
Príspevok Predseda tretej najväčšej strany chce, aby Švédsko opustilo EÚ: Politici iných krajín majú veľký vplyv na švédsku legislatívu zobrazený najskôr Hlavné správy.