Predseda NR SR Andrej Danko dnes prijal veľvyslankyňu Helénskej republiky v SR a veľvyslanca Francúzskej republiky

Bratislava 19. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR)

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko, dnes na pôde parlamentu prijal mimoriadnu a splnomocnenú veľvyslankyňu Helénskej republiky v SR pani Marie Louise Marinakis

Na snímke predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS)Na snímke predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS)

V spoločnom rozhovore sa zamerali na komplexné zhodnotenie dosiahnutej úrovne bilaterálnych vzťahov, ako aj diskusiu o možnostiach ďalšej spolupráce.

Slovensko a Grécko majú spoločné názory vo väčšine európskych a zahraničnopolitických otázkach. “Taktiež si veľmi vážime vzájomnú podporu kandidatúr do medzinárodných organizácií,” povedal predseda NR SR Andrej Danko.

Slovensko počas svojho prvého predsedníctva v Rade EÚ sledovalo priority zamerané na posilnenie EÚ a na naplnenie záujmov členských štátov do najvyššej možnej miery. Naše priority zodpovedali záujmom mnohých členských štátov, vrátane Grécka. Zamerali sme sa, okrem iných priorít, aj na migráciu a ekonomické otázky.

Predseda NR SR Andrej Danko dnes prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Francúzskej republiky v Slovenskej republike pána Christopha Léonziho  

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko, dnes na pôde parlamentu prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Francúzskej republiky v Slovenskej republike pána Christopha Léonziho.

V spoločnom rozhovore sa zamerali na komplexné zhodnotenie dosiahnutej úrovne bilaterálnych vzťahov, ako aj diskusiu o možnostiach ďalšej spolupráce, predovšetkým čo sa týka hľadania impulzov na medziparlamentnej, európskej, ako aj obchodno-ekonomickej úrovni.

Politická spolupráca Slovenska s Francúzskom bola obzvlášť intenzívna pri plnení úloh slovenského predsedníctva v Rade EÚ v uplynulom polroku. “Oceňujeme angažovanosť predsedu Národného zhromaždenia Clauda Bartolona dať nový elán európskej integrácii a posilneniu úlohy národných parlamentov členských krajín Európskej únie,” povedal predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)