Budapešť 27. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AGERPRES)

Proces znovuzjednotenia Európy nesmie prestať – nemôžu zostať biele miesta na juhovýchode Európy, povedal v piatok v Budapešti predseda maďarského parlamentu László Kövér.
Na snímke predseda maďarského parlamentu László Kövér

V diskusii o budúcnosti Európskej únie musí rozširovanie figurovať na poprednom mieste, konštatoval politik.
Podľa agentúry MTI predseda zákonodarného zboru v otváracom prejave ôsmej konferencie predsedov parlamentov západobalkánskych krajín zdôraznil, že Maďarsko presadzuje euroatlantickú integráciu štátov západného Balkánu.
EÚ, Európska komisia i členské krajiny Únie musia podľa Kövéra konať v záujme integrácie západného Balkánu. Ak totiž EÚ tak neurobí, “príde niekto, kto “naplní tento geopolitický priestor”.
“Západný Balkán, ktorý charakterizuje nestabilita a napätie, znamená vážnu hrozbu pre strednú Európu, ale aj pre celý kontinent,” zdôraznil predseda maďarského parlamentu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.