Tripolis 19. augusta 2018 (HSP/Foto: Facebook)
 
Predseda Libanonskej demokratickej strany emir Talal Arslan sa stretol v Moskve so   zástupcom ministra zahraničných vecí Ruska Michailom Bogdanovom. Politici diskutovali o problémoch Blízkeho východu a situácii v Libanone.

Na snímke Talal Arslan

Libanonský denník An Nahar informoval, že predseda Libanonskej demokratickej strany emir Talal Arslan vyzdvihol význam Ruska, ako stabilizujúceho faktora zabezpečenia mieru na Blízkom východe. Talal Arslan podčiarkol, že Rusko má kľúčové postavenie v regióne, môže, ako povedal, „oslobodiť nielen tento región, ale aj celý svet“.
Prízvukoval, že Rusko dáva nádej Libanoncom, ktorí sa chcú zbaviť duchu kolonializmu, otravujúceho ich už dlhšie obdobie. Vysvetlil, že práve koloniálne štáty spustošili celý región, napomohli vzniku a šíreniu terorizmu, náboženských a národnostných konfliktov. Talal Arslan vyjadril nádej, že Rusko skoncuje s touto koloniálnou hrozbou a terorizmom, podčiarkol, že by sa bez Ruska zrútil celý svet.
Ruský diplomat Michail Bohdanov po stretnutí s libanonským partnerom zverejnil vyhlásenie, v ktorom uviedol, že Rusko podporuje nezávislosť a suverenitu Libanonu. Pozitívne ocenil stretnutie s Talalom Arslanom, poukázal na to, že podobné stretnutia upevňujú dobré vzťahy medzi dvoma krajinami a napomáhajú stabilizácii situácie na celom Blízkom východe.
Potvrdil, že Rusko má záujem o riešenie krízy a upokojenie situácie v Libanone, ktorá je dosť neistá kvôli veľkému množstvu utečencov zo Sýrie. Libanonský denník An Nahar zdôrazňuje, že Michail Bogdanov a Talal Arslan diskutovali práve o tom, ako vyriešiť problém so sýrskymi utečencami a vrátiť ich domov, do Sýrie.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Predseda Libanonskej demokratickej strany Talal Arslan: Koloniálne štáty spustošili celý región, napomohli vzniku a šíreniu terorizmu, náboženských a národnostných konfliktov. Moskva dáva nádej Libanoncom zobrazený najskôr Hlavné správy.