Bratislava 5. mája 2017 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS-Peter Zimen)

Predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský dnes v priestoroch Arcibiskupského úradu v Bratislave odovzdal výnos z pôstnej polievky na pomoc Centru pre tehotné ženy, matky s deťmi a rodiny v sociálnej núdzi v Ružomberku.
redseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský odovzdal výnos z pôstnej polievky

Symbolický šek vo výške 1405,48 eur prevzala Mária Demeterová z Katolíckeho hnutia žien Slovenska, ktoré podujatia na podporu žien v núdzi organizuje po celom Slovensku. Na odovzdaní sa zúčastnili aj Richard Jombík, prior Hospitálskej rehole milosrdných bratov a Michal Tinák, riaditeľ Nemocnice milosrdných bratov v Bratislave, ktorá darovala polievku a poskytla priestory refektára pre jej vydávanie.
“Všetci ľudia, azda aj neveriaci, si uvedomujú, že ten, kto má viac, má sa deliť s ostatnými. Pre veriacich je to navyše vo vedomí zodpovednosti pred Bohom,” povedal pri odovzdávaní výnosu arcibiskup. “Jednou z možností, ako sa dá zdokonaliť duchovný život človeka, je nadobúdanie väčšej slobody, keď sa delíme s druhými. Je to cesta ako sa stávať lepšími ľuďmi,” dodal.
Konferencia biskupov Slovenska iniciatívu Pôstna polievka po prvýkrát podporila v apríli 2014. Vyzbieralo sa vtedy 1763,25 eur. Peniaze putovali na pomoc mnohodetným rodinám v hmotnej núdzi v Rožňavskej diecéze a na otvorenie nízkoprahového centra v meste Lučenec. Arcibiskup Zvolenský a biskup Haľko pôstnu polievku podávali aj vo februári 2015. Vyzbierali 2 148,95 eur a 116,20 eur v podobe stravných lístkov. Výnos podporil Poradňu ALEXIS, ktorá pomáha ľuďom v prípade neželaného tehotenstva. Okrem toho bolo podporené aj dokončenie krízového centra pre matky, otcov a rodiny s deťmi v núdzi v Prešove. Minulý rok bolo výnosom 1875,64 eur podporené zdriadenie Centra pre obnovu rodiny v Bratislavskom regióne.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.