Bratislava 2. decembra 2019 (HSP/TK KBS/Foto:TASR-Vladimír Miček)

Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Stanislav Zvolenský bude v utorok 3. decembra o 12:00 sláviť svätú omšu v Katedrále sv. Martina v Bratislave

Na snímke bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský

S predsedníctvom Rady európskych biskupských konferencií (CCEE), ktoré zasadá v Bratislave, budú v modlitbe pamätať na obete zemetrasenia v Albánsku. Okrem desiatok mŕtvych a stoviek ranených je výsledkom zemetrasenia aj množstvo zničených budov a stovky ľudí bez strechy nad hlavou. 

“Spojme sa v modlitbe za tých, ktorých život predčasne vyhasol pri tejto tragédii v Albánsku. Vyjadrime im svoju duchovnú blízkosť a sústrasť s trpiacimi po zemetrasení, za ktorých obetujeme svätú omšu. Pozývame všetkých,“ hovorí výkonný sekretár KBS Ivan Ružička. 

„Zároveň so Slovenskou katolíckou charitou rokujeme o možnostiach materiálnej podpory pre ľudí postihnutých zemetrasením a pozývame aj všetky charitatívne organizácie na Slovensku, aby venovali pozornosť tejto tragédií,“ dodal výkonný sekretár KBS. 

Svätej omši bude predsedať a v homílii sa prihovorí arcibiskup Zvolenský. Koncelebrovať budú predseda CCEE, kardinál Angelo Bagnasco, britský kardinál Vincent Nichols a predseda Konferencie biskupov Poľska, arcibiskup Stanislav Gądecki

Svätá omša je súčasťou programu stretnutia právnych poradcov biskupských konferencií Európy, ktoré sa uskutoční v dňoch 3. – 5. decembra 2019 v Bratislave. Na Slovensko pricestujú predstavitelia biskupských konferencií z vyše 20 európskych krajín.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj