Teherán 12. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)
 

Alí Larídžání, predseda Islamského poradného zhromaždenia, uviedol, že pokiaľ má Európa zachrániť dohodu o spoločnom komplexnom akčnom pláne z roku 2015 (JCPOA), musí oznámiť rozhodnutie priamo a rýchlo.

Na archívnej snímke Alí Larídžání

V nedeľu na otvorenom zasadaní Islamského poradného zhromaždenia — iránskeho parlamentu — predseda Alí Larídžání povedal, že Islamská republika čaká na euróspke rozhodnutie o iránskej jadrovej dohode. Poznamenal však tiež, že čas sa kráti.
„Čas pre vyjednávanie skončil. Pokiaľ Európa vidí, že je schopná zachovať jadrovú dohodu, mala by svoj postoj vyhlásiť rýchlo a jasne,” vyhlásil Larídžání na zasadaní parlamentu.
„Inak Islamská republika uskutoční ďalšie kroky v jadrovej oblasti, rovnako ako v iných záležitostiach,” varoval.
Larídžání tiež ostro kritizoval izraelského premiéra Benjamina Netanjahu a obvinil ho zo snahy o presvedčenie krajín EÚ, aby dohodu odvolali potom, čo americký prezident Donald Trump oznámil, že Washington vystúpi zo zmluvy.
„Ďalším problémom je túlanie sa odporného premiéra sionistického režimu po celej Európe, ktorý sa snaží, aby Európa nasledovala Ameriku a vystúpila z jadrovej dohody,” vyhlásil Larídžání.
 

Príspevok Predseda iránskeho parlamentu: Teherán nebude stále čakať na rozhodnutie Európy o dohode zobrazený najskôr Hlavné správy.