Mníchov 7. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)

Iba niekoľko dní pred voľbou nástupcu Joachima Gaucka v kresle nemeckého spolkového prezidenta navštívil dnes horúci kandidát na tento post Frank-Walter Steinmeier bavorskú metropolu Mníchov, kde sa prezentoval na pôde tamojšieho Krajinského snemu.

Na snímke predseda nemeckej Kresťanskosociálnej únie (CSU) Horst SeehoferNa snímke predseda nemeckej Kresťanskosociálnej únie (CSU) Horst Seehofer

Bavorský krajinský premiér Horst Seehofer, líder Kresťanskosociálnej únie (CSU), pri tejto príležitosti ubezpečil, že osobne bude z presvedčenia hlasovať za Steinmeiera a odporučí to isté urobiť aj svojim politickým priateľom.

Seehofer ocenil Steinmeierove skúsenosti v domácej i zahraničnej politike a súčasne vyjadril presvedčenie, že bude dôstojným nemeckým prezidentom, ktorý bude túto funkciu vykonávať aj kvalitatívne na vysokej úrovni. Muž vyváženosti, ako nazval Seehofer spoločného kandidáta tzv. veľkej koalície v Berlíne, prispeje navyše k prekonaniu rozkolu v spoločnosti a podpore jej zomknutia.

Predseda CSU súčasne pripomenul, že i spoločná podpora rôznorodých politických subjektov pre Steinmeiera signalizuje, že v Nemecku sa pri dôležitých rozhodnutiach dokážu zainteresovaní povzniesť nad stranícke záujmy, čo je dobré pre krajinu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.