Dallas 20. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:WBZ NewsRadio Twitter)

Predmety, ktoré patrili gangsterskému páru Bonnie a Clyde z amerického štátu Texas, idú do dražby v Bostone. Informovala o tom v piatok agentúra AP

Na snímke Bonnie a Clyde

Aukčná spoločnosť RR Auction ponúka predmety známych kriminálnikov vrátane knihy s básňami Bonnie Parkerovej a hodinky patriace Clydovi Barrowovi. Dvojicu, ktorá sa preslávila počas veľkej hospodárskej krízy, zastrelila po rozsiahlom pátraní polícia v roku 1934 v štáte Louisiana.

Aukčný dom uviedol, že knihu, ktorá ide spolu s ostatnými položkami do dražby v sobotu, Parkerová napísala vo väzení. Podľa výkonného viceprezidenta spoločnosti Bobbyho Livingstona je polovica z básnických textov zjavne originálna.

Medzi ďalšími predávanými predmetmi sú Barrowove hodinky Bulova, ktoré mal na sebe, keď ho zastrelili, návrh plagátu dallaskej polície s “hľadaným” Barrowom, ako aj brokovnica skonfiškovaná po prestrelke v meste Joplin v štáte Missouri v roku 1933, pri ktorej prišli o život dvaja muži zákona a gangsterský pár utiekol.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj