Edinburg 20. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:wikimedia)
 

Pracovníčka škótskeho obchodu Kayleigh McGheeová bola prepustená za provokatívne správy na Twitteri. Uviedla to na svojom blogu.

Ilustračné foto

„Keď vás prepustia z práce a tu sú ich dôkazy,” napísala McGheeová a priložila ku správe kópie starých tweetov, ktoré jej predložili zamestnávatelia.

 

​Podľa fotiek obrazovky dievča nie raz urazila zákazníkov obchodu na sociálnych sieťach. Písala, že nenávidí klientov a praje im smrť. Okrem toho nazývala návštevníkov obchodu „hotovými mrzákmi” a priznala sa, že porušovala vnútorný poriadok.
„Keď terminál ukazuje, že už je možno kartu odobrať a zákazník naňho ešte päť minút pozerá a potom sa pýta, či bola operácia vykonaná, tak musíte byť hotový mrzák,” písalo dievča na Twitteri.
Po incidente vymazala McGheeová všetky provokatívne správy. V komentároch niektorí užívatelia hodnotili výroky bývalej predavačky záporne. Iní zase dievča podporili a označili jej prepustenie za nezákonné, pretože nikde neuviedla, kde pracuje.
 
Príspevok Predavačka urážala zákazníkov obchodu na sociálnych sieťach a doplatila na to zobrazený najskôr Hlavné správy.