Uganda 1. januára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:NTV)

Päťdesiatročný obyvateľov Ugandy Mohammed Ssemanda si vzal svoju 48-ročnú priateľku Salmat Naluwuggeovou a v ten istý deň aj dve jej sestry: 27-ročnú Jameo Nakayizaovou a 24-ročnú Mastulah Nakayizaovou. V Knihe rekordov Ugandy je len druhým mužom, ktorý sa k tomu odhodlal.
Mohammed Ssemanda si vzal svoju 48-ročný priateľku Salmat Naluwuggeovou a v ten istý deň aj dve jej sestry: 27-ročnú Jameo Nakayizaovou a 24-ročnú Mastulah Nakayizaovou

Miestny imám usporiadal pre štyroch novomanželov obradné rituály a uistil ich, že tento krok neodporuje islamu a poradil nevestám a ich ženíchovi, aby “sa vo všetkom pridržiavali náboženstva”, píše Daily Mail. Na Mohammedovu svadbu sa zbehla celá dedina, aby sa pozreli, či sú zvesti pravdivé.
“Som Ssemandovi vďačná za to, že si vzal nás tri v jeden deň. To znamená, že nás nebude diskriminovať …” vyhlásila najstaršia žena Salma Naluwuggeová.
Mohammed Ssemanda si vzal svoju 48-ročný priateľku Salmat Naluwuggeovou a v ten istý deň aj dve jej sestry: 27-ročnú Jameo Nakayizaovou a 24-ročnú Mastulah Nakayizaovou
Mohammed si uvedomuje, akú veľkú zodpovednosť na seba berie, keď prijímal toto rozhodnutie. Každá jeho manželka má teraz vlastný dom. Mohammed uisťuje, že ani jedna z nich nie je žiarlivá. Staršia manželka vôbec nemá čas na tento pocit, Mohammedovi predsa už porodila päť detí.
Uganda je prevažne kresťanská krajina, ale uznávajú sa tu polygamné sobáše. Ugandská ústava nemá predpísané štátne náboženstvo.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.