Žilina 27. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Colný úrad Nitra)

V rukách žilinských colníkov skončili pred Vianocami značkové kabelky, šály, topánky, čižmy aj peňaženky, ktoré zadržali na Kysuciach pre podozrenie, že ide o falzifikáty.

Ilustračné fotoIlustračné foto

TASR o tom informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) v Žiline Božena Chríbiková. Darčeky na Vianoce si podľa nej pre príbuzných objednala cez internetový obchod žena z Čadce. “Podľa jej brata, ktorého počas jazdy na Kysuciach zastavila hliadka žilinských colníkov, si ich odložila u sestry v Česku, odkiaľ ich mal práve on previezť na Slovensko. Išlo o väčšie množstvo značkových vecí zbalených v nákupných taškách,” uviedla Chríbiková.

“Pri prehliadke batožinového priestoru vozidla, kde sa tovar nachádzal v čase kontroly, colníci zistili, že ide o kabelky, šály, topánky, čižmy aj peňaženky rôznych značiek. Tovar podľa vizuálnych znakov nespĺňal kritériá originality a chýbali k nemu aj doklady o nadobudnutí,” doplnila hovorkyňa žilinských colníkov.

Pre podozrenie, že ide o falzifikáty, colníci tovar zaistili. “Ak sa potvrdí, že veci boli neoprávnene označené ochrannými známkami, budú zničené,” dodala Chríbiková.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.