Pred štvrtkovým Dňom vďakyvzdania Trump omilostil moriaka

Washington 21. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Manuel Balce Ceneta)

V duchu tradície súvisiacej so štvrtkovým Dňom vďakyvzdania udelil americký prezident Donald Trump v utorok milosť moriakovi menom Drumstick. Urobil tak v spoločnosti svojej manželky Melanie a syna Barrona, informovala agentúra AP.
Na snímke uprostred americký prezident Donald Trump, vpravo jeho manželka Melania a druhý sprava syn Barron počas omilostenia moriaka Drumsticka pri príležitosti osláv Dňa vďakyvzdania v Bielom dome vo Washingtone

Každoročnej ceremónie v Ružovej záhrade Bieleho domu sa okrem Drumsticka “zúčastnil” aj moriak Wishbone. Na základe internetového hlasovania napokon Trump rozhodol, že oficiálnu milosť udelí Drumstickovi. Národným moriakom Vďakyvzdania môže byť totiž len jeden z dvojice, avšak na slávnostne prestretom stole neskončí ani Wishbone, pretože prezidenti podľa tradície posielajú dožiť život na farme vo Virgínii oba moriaky.
Tradícia dodávať do Bieleho domu moriaky na slávnostnú večeru pri príležitosti Dňa vďakyvzdania trvá od konca druhej svetovej vojny, keď bol prvým obdarovaným prezidentom Harry Truman.
Deň vďakyvzdania sa v Spojených štátoch slávi vždy v tretí novembrový štvrtok od roku 1863, dovtedy sa slávil v rôznych termínoch. Prvýkrát sa oslavy úrody konali v roku 1621 v americkom Plymouthe.
Potom sa sviatok ujal a slávil sa v rôznych termínoch, nakoniec prezident George Washington v roku 1789 vyhlásil národný Deň vďakyvzdania. Jeho návrh vyvolal zmiešané reakcie, nie všade ho prijali. Až Abraham Lincoln v roku 1863 inicioval tradíciu sláviť Deň vďakyvzdania na národnej úrovni pravidelne v novembri.
Prvé oficiálne udelenie milosti moriakovi na Deň vďakyvzdania v roku 1989 uskutočnil prezident George H.W. Bush.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)