Mohutná explózia otriasla nadránom mestom Helsingborg ležiacim v južnej časti Švédska, kde pred policajnou stanicou vybuchla neznáma trhavina v stredu 18. októbra 2017. Výbuch spôsobil rozsiahle materiálne škody, avšak nikto pri ňom nebol zranený. Na snímke polícia obhliada miesto činu. Foto: TASR/AP

Kodaň 18. októbra (TASR) – Mohutná explózia otriasla dnes nadránom mestom Helsingborg ležiacim v južnej časti Švédska, kde pred policajnou stanicou vybuchla neznáma trhavina. Výbuch spôsobil rozsiahle materiálne škody, avšak nikto pri ňom nebol zranený. Informovala o tom agentúra AP.

Miestna polícia neuviedla, čo výbuch spôsobilo, ale šéf švédskej polície Dan Eliasson incident označil za „útok na spoločnosť“. Výbuch spôsobil značné škody na policajnej stanici a tlaková vlna rozbila desiatky okien na okolitých budovách.

K zodpovednosti za tento čin sa zatiaľ nikto neprihlásil.

V posledných rokoch prebiehajú v okrajových štvrtiach viacerých švédskych miest strety medzi miestnymi gangmi, ktoré súperia o teritóriá. Dnešný výbuch polícia zatiaľ nezačala vyšetrovať ako teroristický čin a v súvislosti s ním nikoho nezadržala.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR