Bratislava 28. mája 2018 (HSP/Foto: pixabay)
 
V utorok 22. mája 2018 sa pred parlamentom konala tichá demonštrácia Nemý výkrik na podporu novely potratového zákona, ktorý by interrupcie aspoň čiastočne obmedzil. Mnohí poslanci sa pri demonštrantoch zastavovali a chodili medzi nich. Podľa organizátorov mnohých z nich oslovili. Akcia na podporu novely interrupčného zákona sa bude konať znova

Ilustračná snímka

“Kto ste prišli, videli ste, že to bolo veľmi dôležité a silné. Nesmieme prestať svedčiť, máme na to viac času, aby sme pozvali aj ďalších!”, uvádzajú organizátori – prolife právnik Anton Chromík a Stanislav Gunčaga.
Podľa najnovších informácií sa bude rokovať o novom interrupčnom zákone už dnes, 28. mája, no hlasovanie pravdepodobne prebehne v utorok 29. mája o 11. hodine. Organizátori práve z dôvodu úspechu minulej akcie zvolávajú ďalšiu tichú demonštráciu Nemý výkrik. Konať sa bude práve v utorok, v čase hlasovania, odporúča sa, aby ľudia na ňu prišli skôr a opäť stihli prehovoriť k poslancom, našim zástupcom, ktorí budú prichádzať pár minút pred tým do parlamentu. Ako sa ukazuje, je nutné prehovoriť najmä ku kresťanským zástupcom a aj prolife poslancom, ktorí sa boja zahlasovať v prospech nenarodených detí.
“Budeme znova len ticho stáť s detskými topánočkami pred sebou alebo so sviečkou pár minút.”
Svoju účasť prisľúbil aj kňaz Marián Kuffa, bojovník proti gender ideológii a za právo na život nenarodených detí, ktorý svojimi osvetovými kázňami o Istanbulskom dohovore nahneval liberálov a feministky.
Akcia Nemý výkrik dostala názov podľa dokumentu znázorňujúceho realitu potratu, pri ktorom sa dieťa evidentne uhýbalo pred medicínskymi nástrojmi, ktoré ho následne uchopili a roztrhali. Nemý výkrik je výkrikom nenarodeného dieťaťa, ktoré nik nepočuje, a preto potrebuje náš hlas.
 
Príspevok Pred parlamentom opäť zaznie “nemý výkrik”, ktorý má upozorniť na deti, ktoré sa nemôžu brániť ani plačom zobrazený najskôr Hlavné správy.