Washington 19. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jason Ogulnik/Las Vegas Review-Journal)
 
Štrnásť ľudí utrpelo v sobotu zranenia, keď na nich silný vietor zvalil kovovú konštrukciu pred vchodom do pavilónu pri kasíne v americkom štáte Oklahoma, kde čakali na vstup na koncert skupiny Backstreet Boys. Informovali o tom prevádzkovatelia kasína, na ktorých sa odvolala tlačová agentúra DPA.

Ilustračné foto

V rade na koncert na pozemku kasína WinStar World Casino v meste Thackersville čakalo približne 150 ľudí, keď vietor s rýchlosťou 110 až 130 kilometrov za hodinu zvalil kovovú konštrukciu s veľkým pútačom, postavenú pred vchodom do pavilónu, a tá dopadla na fanúšikov americkej kapely Backstreet Boys.
Kasíno uviedlo vo vyhlásení na Twitteri, že čakajúci ľudia nedbali na včasné varovania personálu, aby sa išli ukryť do bezpečia – pritom personál už začal pred blížiacou sa búrkou vyprázdňovať miesto koncertu na pozemku kasína.
Štrnásť zranených previezli do nemocnice a dvoch už prepustili, dodalo kasíno vo vyhlásení.
“Vieme, že fanúšikov na ich obľúbených akciách často potrápi nevľúdne počasie, ale toto bola mimoriadna udalosť a v duchu sme s tými, čo utrpeli počas búrky zranenia,” napísalo ešte kasíno.
Skupina Backstreet Boys neskôr na Twitteri oznámila, že koncert bol zrušený.
“Svojich fanúšikov nechceme nikdy ohroziť a vzhľadom na počasie v dnešný večer a na doterajšie zranenia sme sa rozhodli zrušiť vystúpenie. Budeme sa snažiť nájsť preň nový termín,” napísala kapela a dodala: “Najdôležitejšie je, aby sa každý dostal v poriadku domov a so všetkými sa veľmi skoro uvidíme!”
 
Príspevok Pred koncertom Backstreet Boys spadli kovové nosníky, 14 zranených zobrazený najskôr Hlavné správy.