Pred budovou britského parlamentu sa strieľalo, hlásia niekoľko zranených

Londýn 22. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)

Pred budovou britského parlamentu v Londýne neďaleko Westminsterského mostu hlásili streľbu. Podľa britských médií je zranených niekoľko osôb.

Polícia parlament situovaný v centre britskej metropoly a jeho okolie uzatvorila. Údajného útočníka policajti postrelili. Zamestnanci britského parlamentu dostali príkaz, aby nevychádzali zo svojich kancelárií. Zdroj stanice BBC s odvolaním sa na políciu informoval aj o jednej mŕtvej osobe.

Policajti uzatvárajú južnú stranu Westminsterského mosta meďaleko britského parlamentu v Londýne, pred ktorým hlásili streľbu

Prevádzkovateľ londýnskej verejnej dopravy uviedol, že na žiadosť polície uzavrel stanicu metra Westminster. Informáciu o hlasnej streľbe neďaleko parlamentu zverejnili na Twitteri politici a novinári, uviedla BBC.

Svedkovia uviedli, že videli zranených ľudí, ako ich ošetrovali privolaní zdravotníci Údajne sa v objekte pohyboval muž s nožom. Scotland Yard potvrdil, že rieši prípad streľby pri Westminsterskom moste, pri ktorej utrpelo zranenia niekoľko ľudí.