Washington 19. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Harnik)

Agenti Tajnej služby Spojených štátov (USSS) zadržali v noci nadnes pri Bielom dome vodiča, ktorý tvrdil, že má v aute bombu.

Incident sa odohral v sobotu asi o 23.05 h miestneho času (04.05 SEČ). V jeho dôsledku došlo k posilneniu bezpečnostných opatrení vo washingtonskom sídle prezidenta USA a k uzavretiu okolitých ulíc.

Ilustračné foto

Podozrivé vozidlo zastavilo na kontrolnom stanovišti pred Bielym domom. Preskúmali ho experti na zneškodňovanie výbušnín, nie je však jasné, či sa v ňom skutočne nachádzala bomba.

USSS, ktorá chráni amerického prezidenta a jeho rodinu, uviedla len to, že celý prípad je v štádiu vyšetrovania. Vodiča, ktorý poplach spôsobil, zadržali.

O vniknutie do areálu Bieleho domu sa len niekoľko hodín pred tým pokúsila iná, bližšie nešpecifikovaná neoprávnená osoba. Tá preskočila cez stojan na bicykle a dostala sa do ochrannej zóny priamo pred oplotením, na samotný pozemok Bieleho domu sa však nedostala.

Prezident Donald Trump sa v sobotu nenachádzal v Bielom dome, ale vo svojej súkromnej rezidencii Mar-a-Lago v štáte Florida. Minulý týždeň prenikol do areálu Bieleho domu 26-ročný muž, ktorý prekonal dovedna tri ploty. Agentom vtedy trvalo takmer 17 minút, kým tohto votrelca chytili.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.