Moskva 8. septembra 2018 (HSP/rusvesna/Foto:rusvesna)
 
Podľa informácií portálu rusvesna ruskí vojaci v nedeľu 2x upozornili Američanov na to, že Rusi a sýrske vojská sú pripravené útočiť v oblastiach, kde sa nachádzajú desiatky amerických vojakov.

Ilustračné foto

Podľa CNN Rusi môžu použiť svoje lietadlá alebo Kalibre z bojových lodí pri útoku na členov protiasadovských skupín aj v oblastiach, kde sa nachádzajú americkí vojaci. To môže viesť ku konfrontácii, pretože sa terčom útoku môžu stať aj Američania. Podľa CNN sa Rusi a Sýrčania pripravujú k útoku v oblasti Et Tanf na sýrsko-jordánskej hranici, kde inštruktori USA vykonávajú vojenskú prípravu a výcvik protiasadovských teroristov.
Okrem východného brehu Eufratu sa Američania snažia zachrániť základňu et Tanf a takisto teroristov v Idlibe. V Idlibe pripravujú Američania falošný chemický útok z ktorého chcú obviniť Asada.
Podľa CNN Rusi informovali Američanov, že v prípade klamstva s chemickými zbraňami zaútočia v Idlibe a takisto v Et Tanfe bez ohľadu, či sa tam Američania nachádzajú, alebo nie. Výsledkom prípadného útoku Kalibrami budú aj desiatky mŕtvych amerických vojakov. Ruská informácia je takisto určovaná aj americkým jastrabom, tí si musia uvedomiť, že v prípade útoku na sýrske ciele zo strany USA, bude nasledovať ruská odveta. Kvôli ochrane sýrskych vojakov sa pri mnohých sýrskych jednotkách nachádzajú skupiny ruských vojakov, Rusi už informovali, že ak bude hroziť nebezpečenstvo ruským vojakom, budú likvidovať nielen rakety, ktoré na ruských vojakov zaútočia, ale aj americké nosiče, ktoré uvedené rakety vystrelili (lode, lietadlá). Mimo hry samozrejme neostanú ani americkí okupanti v et Tanfe a na východnom brehu Eufratu.
Ruská výstraha je nakoniec smerovaná aj k americkým vojakom v Sýrii. Kto sa bude nachádzať v blízkosti teroristov, sa v prípade eskalácie konfliktu môže sa stať terčom útoku. Rovnako sa americkí vojaci stanú terčami útoku, ak Američania zaútočia na sýrske civilné a vojenské ciele, ako aj na Asadov prezidentský palác. V prípade vojenského útoku Američanov by pre amerických vojakov v Sýrii bolo vhodné, aby sadli do svojich obrnených vozidiel a utiekli čo najďalej od sýrskych teroristov, ktorých cvičia, pretože Kalibre budú cielene padať aj tam, kde sa nachádzajú americkí vojaci.
 
Príspevok Prečo Rusi vystríhali Američanov, že k útoku dôjde v oblastiach, kde sa nachádzajú americkí vojaci? zobrazený najskôr Hlavné správy.