Washington 07. marca 2017 (HSP/TH/Foto:TASR/AP-Evan Vucci, File)

Odkedy prezident Donald Trump 20. januára zložil prísahu, úrady zadržali nebývalé množstvo sexuálnych predátorov zapojených do pedofílie. Malo by teda ísť o jeden z najväčších príbehov v spravodajstve. Namiesto toho však hlavné médiá sotva, alebo vôbec neinformujú o tejto akcii. To vyvoláva otázku – prečo?

Na snímke americký prezident Donald Trump.

Od Trumpovho nastúpu do úradu došlo k neuveriteľným viac ako 1500 zatknutiam počas jedného mesiaca; toto číslo je ešte ohromujúcejšie v porovnaní s menej než 400 zatknutiami sexuálnych delikventov v roku 2014. Dňa 8. októbra 2012, Trump napísal na Twitter:

“Musíme niečo urobiť s týmito nezvestnými deťmi unesenými pedofilmi. Je príliš veľa týchto incidentov – rýchly súd, trest smrti.”

23. februára Trump usporiadal tlačovú konferenciu, na ktorej hovoril o obchodovaní s ľuďmi. “Odhodlaní muži a ženy v celej federálnej vláde sa na to zameriavajú už nejakú dobu.” Avšak táto Trumpova tlačová konferencia bola len sotva pokrytá mainstreamovými médiami a masívne zatýkanie bolo takmer úplne ignorované.

Namiesto toho sa médiá zamerali na pošpinenie mena konzervatívnej ikony – Mila Yiannopoulosa. Tvrdili, že podporuje pedofíliu na základe pripomienok, ktoré vyriekol vo videu pred niekoľkými rokmi. Skutočnosť je taká, že Milo bol ako dieťa obeťou pohlavného zneužívania, a hoci si v jednom rozhovore zo svojej nepríjemnej skúsenosti robil žarty, v žiadnom prípade nepropaguje pedofíliu. Opak je pravdou.

Nielen, že je to pre obete sexuálneho zneužívania normálny obranný mechanizmus, ktorý im pomáha vyrovnať sa s nepríjemnou skutočnosťou, Milo sa osobne zasvätil boju proti pedofilom. Avšak mainstreamové médiá a ľavičiari túto informáciu ignorovali a namiesto toho démonizovali Mila. Iróniou toho všetkého je, že ľavičiari a médiá sú najväčšími zástancami pedofílie. Salon publikoval články, v ktorých sa pokúšal normalizovať pedofíliu; avšak, aby si zachoval svoje pobúrenie nad Milom, boli odstránené. Tvár fake news spravodajskej siete CNN, Jake Tapper, napísal niekoľko tweetov odsudzujúcich Mila.

Ak sa Tapper tak zaoberá sexuálnym zneužívaním detí, prečo neinformoval o masívnom zatýkaní, ku ktorému došlo od Trumpovho nástupu do úradu? Zdá sa, že on a mnohí iní ľavičiari v médiách sa zaoberajú sexuálnym zneužívaním len vtedy, ak ho možno použiť na zničenie konzervatívca.

Po tom, čo sa mainstreamové médiá pustili do Mila, jeho pozvánky na vystúpenia boli zrušené a dokonca sa stiahlo aj vydavateľstvo, s ktorým sa dohadoval na publikovaní knihy.