Göttingen 10. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:youtube)
 

Gymnázium v nemeckom Göttingene zaviedlo toalety, ktoré môžu používať všetci bez ohľadu na pohlavie. Informomuje Hannoversche Allgemeine Zeitung.

Ilustračné foto

Podľa informácií novín vychádzala iniciatíva od školákov a bola schválená mestom, školáčkami i školákmi. Tieto toalety majú byť ústretovým krokom pre tých školákov, ktorí sa majú problém identifikovať s klasickým rozdelením pohlavia — transsexuálov či tých, ktorí svoju sexuálnu identitu ešte „hľadajú”.
„Školáci, ktorých sa to týka, by tiež mali mať príležitosť chodiť na tieto toalety. My sme škola projektov UNESCO, a preto sme za rozmanitosť,” citujú noviny riaditeľa školy Georga Bartelta.
Nové toalety boli sprevádzkované minulý štvrtok, ide o dve bunky, ktoré boli prerobené z chlapčenských a dievčenských toaliet. Namiesto klasického dievčaťa či chlapca je na dverách napísané len „toaleta”.
„Chceme všetkých ľudí zapojiť a ukázať, že u nás sú vítání všetci. Chceme ukázať, že sme pestrí,” vyhlásil podľa novín zástupca školy Linus Steinmetz.
 

Príspevok Pre tretie pohlavie? Gymnázium v Göttingene poprvýkrát zaviedlo toalety “unisex” zobrazený najskôr Hlavné správy.