Budapešť 8. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Martin Baumann)
 
Pre Európsku ľudovú stranu (EPP) je maďarská vládna strana Fidesz dôležitejšia než európski ľudovci pre Fidesz, vyhlásil v pondelok vo vysielaní komerčnej spravodajskej rozhlasovej stanice InfoRádió minister riadiaci úrad vlády Gergely Gulyás

Na snímke Gergely Gulyás

Minister však súčasne zdôraznil, že záujmom Fideszu je zostať členom EPP, a to dovtedy, kým bude v rámci tejto najväčšej európskej politickej skupiny možné presadzovať otázky dôležité pre Fidesz.
“EPP pozastavením členstva Fideszu profitovala v tom, že nezoslabla ešte viac,” povedal Gulyás, podľa ktorého by bolo zo strany ľudovcov zásadnou chybou, keby zo svojich radov v rámci kampane pred voľbami do Európskeho parlamentu vylúčili jednu zo svojich najväčších členských organizácií.
Prípadné pokračovanie členstva Fideszu v EPP závisí aj od výsledkov májových volieb do Európskeho parlamentu, dodal minister.
Najvyšší politickí predstavitelia EPP 20. marca v Bruseli s okamžitou platnosťou potvrdili pozastavenie členstva maďarskej vládnej strany Fidesz v najväčšej európskej politickej rodine.
 
Príspevok Pre EPP je Fidesz dôležitejší než naopak, tvrdí minister úradu vlády zobrazený najskôr Hlavné správy.