Gorzów Wielkopolski 31. januára 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Czarek Sokolowski)

Počas vykonávania presunu na spoločné poľsko-americké cvičenia pod hlavičkou NATO na západe Poľska nákladné vozidlo americkej armády narazilo do zvodidla, čím došlo k úniku paliva

Na snímke americký vojenský konvoj prekračuje nemecko-poľské hraniceNa snímke americký vojenský konvoj prekračuje nemecko-poľské hranice

Stalo sa to ešte v nedeľu neďaleko mesta Gorzów Wielkopolski v Lubuskom vojvodstve. Armáda USA vydala vyhlásenie, že “vojaci 3. obrnenej brigády Combat Team, 4. pešia divízia, nasadenej do Poľska na podporu [operácie NATO] Atlantic Resolve, boli zapojení do menšej dopravnej nehody”.

Policajný hovorca potvrdil médiám, že okrem tohto vozidla tam neboli prítomné už žiadne ďalšie. Hasič Bogdan Grabowski povedal, že došlo aj k úniku paliva na cestu. Ako uvádza online web Kontakt24, vojak americkej armády Pierce Bak skonštatoval: “Poľské cesty sú naozaj dobré, ale trochu príliš úzke.”

“Doslova jedno z [US] vozidiel nezatočilo do rohu a narazilo do [cestnej] bariéry,” napísal na Facebook s pridaním emotikonov Jacek Wójcicki, prezident mesta Gorzów Wielkopolski. Pridali sa aj ďalší s úsmevnými vyjadreniami, že Američania nie sú zvyknutí jazdiť po poľských cestách, navyše nepoznajú rozdiel medzi míľami a kilometrami.

Nie je to prvýkrát, čo presun americkej vojenskej techniky do Poľska spôsobil nehodu. Prevrátil sa nákladný automobil, minulý týždeň sa kamión zrazil s civilným autobusom, či dve vozidlá US Army narazili do seba.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.