24. októbra 2017 (HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Poslanec Národnej rady za stranu Smer-SD Ľuboš Blaha vyjadril kritiku na adresu slovenských pravicových médií, ktoré hanobia Andreja Babiša za jeho kauzy, no na druhej strane, podozrenia z daňových únikov firiem prezidenta Kisku im vôbec neprekážajú.

Na snímke Ľuboš Blaha

Vládny poslanec sa už niekoľkokrát tvrdo vyjadril smerom k prezidentovi Kiskovi, označil ho za podvodníka a vyzval k odstúpeniu.

Najnovšie sa Blaha pozastavil nad dvojakým metrom niektorých slovenských periodík, ktoré zverejňujú kritikcé články o Andrejovi Babišovi, ale závažné podozrenia z daňových únikov slovenského prezidenta zámerne zľahčujú. Na Facenooku napísal, že “Najviac sa mi páči, keď sa nad Babišovými podvodmi pohoršuje slovenská pravicová tlač, ktorá jednou rukou prefackáva Babiša za to, aké podvody napáchal a druhou rukou škrabká Kisku za uchom, že aký je ňuňuňu. Podvodník na čele českej vlády je najväčší problém sveta, ale daňový podvodník v slovenskom Prezidentskom paláci je tá najsamväčšia pohodka, nič sa nedeje.”

“A títo chcú teraz posielať do Česka morálne odkazy, to je úplne perfektné, tlieskam… Jasné, Babiša treba kritizovať. Ale naša pravicová tlač už nemá morálne právo kritizovať nikoho, ani mafiána Žaluďa…” nešetril kritikou Blaha.