Včerajšia večerná havária na ceste medzi Dunajskou Lužnou a Šamorínom si vyžiadala dva mladé životy. Pri predbiehaní sa zrazili tri autá so šiestimi cestujúcimi. Polícia hlavnú cestu od Šamorína po Dunajskú Lužnú uzavrela. Ľudia stáli v dlhých kolónach ešte aj po polnoci.

FOTO/VIDEO Hrôzostrašná nehoda za Dunajskou Lužnou: Zomreli dve mladé ženy!

Nehoda sa stala včera večer pred siedmou hodinou. O život prili dve mladé ženy. Boli zakliesnené v aute, hasiči a záchranári ich museli vystrihovať.

Podľa svedka, vodiča kamióna, predbiehalo malé osobné auto veľké nákladné vozidlo. Nestihlo sa však včas zaradiť a čelne sa zrazilo s terénnym autom. Pri kolízii zachytili ešte aj tretie auto.

Následky boli hrozivé. Po zrážke zomreli dve mladé ženy, Noemi (†23) a Lívia (†19). Ďalší štyria ľudia sa zranili. Troch rozviezli do viacerých nemocníc. Majú najmä poranené hlavy a hrudníky. Štvrtého zraneného, 20-ročného mladíka, ošetrili na mieste.

Na mieste zasahovali záchranári, policajti aj hasiči. „Hasiči zo Šamorína a Bratislavy zasahujú na štátnej ceste č. 1/63 v katastri mesta Šamorín, kde sa stala vážna dopravná nehoda. Pri udalosti sa zrazili tri osobné vozidlá, v ktorých sa viezlo 6 pasažierov. Nehodu neprežili dve osoby. Pri udalosti zasahuje 13 príslušníkov s tromi kusmi hasičskej techniky,“píše na sociálnej sieti Prezídium Hasičského a záchranného zboru.

Podľa vyjadrení prítomných svedkov havária spôsobila obrovský kolaps dopravy. Polícia odkláňala autá spočiatku cez vedľajšie obce, lenže postupne sa cesty zapchávali.

Aj neskoro v noci boli na mieste nekonečné kolóny. Nie všetkým sa podarilo odtiaľ včas dostať. Hovorili sme s niektorými zúfalými vodičmi. „Je to strašné. Stojíme tu dve – tri hodiny, bez jedla a pitia. A vyzerá to ešte aspoň na dve hodiny. Nemáme to ako obísť. Iba ak by sme nechali auto tu a šli pešo,“ posťažovali sa nám ľudia v autách, ktoré uviazli v kolónach. Aj my sami sme museli ísť na miesto pešo.

Medzi ľuďmi, ktorí uviazli na mieste tragédie, panovalo obrovská nervozita a napätie. Sú tam nielen osobné, ale aj nákladné autá, dokonca i autobus s cestujúcimi. „Policajti nám nevedia alebo nechcú poradiť. Vraj si máme zapnúť navigáciu a nejako to obísť. Ale kadiaľ?“ rozčuľovali sa viacerí.

Na mieste nehody stáli autá ešte aj hodinu po polnoci. Až potom sa začala cesta pomaly uvoľňovať.

Odklonená doprava zapchala ulice v okolitých dedinách.

Odklonená doprava zapchala ulice v okolitých dedinách.

Foto: mel