Henan 2. apríla 2019 (HSP/Foto:Twitter-WeatherOne)
 
Dve deti zomreli a ďalších 20 ľudí bolo zranených potom, čo vír v provincii Henan, v strednej Číne, vyniesol do vzduchu skákací hrad. Informácie priniesol portál BBC

Malý vír, známy ako “prašný diabol“, vytrhol nafukovací hrad zo zeme na výstavisku v okrese Yucheng. Jeden z rodičov uviedol miestnym médiám, že videl, ako deti padajú z výšky asi 20 metrov. Prašná búrka zasiahla veľtrh v nedeľu okolo 15:00 miestneho času.
Miestne úrady vo vyhlásení pre South China Morning Post uviedli, že zatiaľ nie je jasné, či pri tragédii mohlo hrať úlohu ľudské zlyhanie. Polícia však podľa niektorých správ zadržala prevádzkovateľa nafukovacieho hradu.
Miestne úrady tiež potvrdili, že bolo zranených ďalších 18 detí a dvaja dospelí, ktorí boli prevezení do nemocnice. Jedno dieťa bolo vo vážnom stave, zvyšok utrpel ľahšie zranenia. Mená mŕtvych a zranených ešte neboli zverejnené.
Vír ako tento sa bežne tvorí pri vysokých teplotách a v suchom prostredí. Aj keď ide o zriedkavo nebezpečný jav, takéto víry môžu narásť aj do výšky niekoľkých desiatkov metrov.
 

 
Príspevok “Prašný diabol” vyniesol nafukovací hrad do výšky dvadsiatich metrov, dve deti zomreli zobrazený najskôr Hlavné správy.