Bratislava 14. októbra 2018 (HSP/Foto:RCVK)
 
V Ruskom centre vedy a kultúry v Bratislave sa 7. októbra uskutočnilo pracovné stretnutie absolventov Štokholmskej ekonomickej školy (SSE), presnejšie jej filiálky v Petrohrade. Hlavnou témou stretnutia bola prezentácia ekonomického potenciálu rozvoja ruského obchodu na Slovensku

Záber zo stretnutia

Hostí privítala obchodná zástupkyňa Ruska na Slovensku Jekaterina Beľakovová a riaditeľ Ruského centra vedy a kultúry Pavel Lisicyn. Predstavitelia Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (príspevková organizácia Ministerstva hospodárstva SR) i zástupcovia významných investičných a právnických spoločností vo svojich vystúpeniach ozrejmili rôzne aspekty podnikania na Slovensku.

Záber zo stretnutia

V prezentáciách odzneli informácie o celkovej ekonomike krajiny, o možnostiach podpory pri spúšťaní obchodných projektov s Ruskom zo strany slovenských firiem, o špecifikách investovania, daňového a pracovného práva na Slovensku. Počas stretnutia mali hostia možnosť vyskúšať si prácu s prípadovými štúdiami.

Záber zo stretnutia

Po skončení všetkých prezentácií sa konala diskusia, kde bolo možné klásť otázky. Všetci zúčastnení prejavili veľký záujem o možnosti rozvoja spolupráce medzi Ruskom a Slovenskom v podnikateľskej oblasti.
 
Príspevok Pracovné stretnutie absolventov Štokholmskej ekonomickej školy: Prezentácia ekonomického potenciálu rozvoja ruského obchodu na Slovensku zobrazený najskôr Hlavné správy.