Bratislava 7. apríla 2020 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Spoločnosť PPS Group, a.s. Detva oznámila v pondelok na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) Zvolen hromadné prepúšťanie všetkých zamestnancov. Situáciu sa rozhodol riešiť predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý dnes na Detvu vycestuje, aby sa s odborármi stretol osobne 

Na snímke Boris Kollár

Ako agentúru SITA informovala spoločnosť v tlačovej správe, firma od štvrtka 9. apríla úplne preruší výrobu a zavrie svoje brány. Manažment spoločnosti si pre krízu spôsobenú pandémiou koronavírusu od 1. apríla znížil platy o 20 percent.

V zozname je uvedených všetkých 736 zamestnancov spoločnosti, pričom prepúšťanie sa môže uskutočniť v období od 15. apríla do konca júla 2020. Ohrozené sú aj pracovné pozície agentúrnych zamestnancov a živnostníkov, spolu sa to týka približne 1 000 ľudí.

Generálny riaditeľ Michal Sýkora uviedol, že ekonomické opatrenia vlády, ktoré by pomohli znížiť ich mzdové a prevádzkové náklady a umožnili tak udržanie zamestnanosti v súčasnom rozsahu, považujú za nedostatočné (viac v článku).

Na správu o prepúšťaní zareagoval na sociálnej sieti predseda parlamentu Boris Kollár. Vo videu povedal, že mu celá situácia nie ľahostajná a že urobí všetko preto, aby sa niečo také nestalo. Preto sa rozhodol, že v utorok na Detvu vycestuje osobne.

„Mám stretnutie na Detve s vedením podniku a s primátorom a rovnako s vedením odborov. Skúsim urobiť všetko možné, čo sa len dá, čo je v mojich silách, aby sme túto fabriku udržali, aby ľudia nestratili prácu,“ uviedol Kollár v pondelok večer vo videu.

Tatiana Stará

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj