Košice 17. mája 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
V Košiciach chystajú prvú odpustovú slávnosť v novom kostole sv. Rity. Uskutoční sa v nedeľu 27. mája 2018. Svätú omšu o 8:30 h bude celebrovať P. Milan Hermanovský a slávnostnú svätú omšu o 10:30 h predstavený rehole na Slovensku P. Juraj Pigula. Aj pri týchto svätých omšiach budú požehnané ruže a po svätej omši o 10:30 sú ctitelia svätej Rity a pútnici pozvaní na augustiniánsky guláš v nádvorí kláštora.

Ilustračné foto

V predvečer slávnosti sa 26. mája o 18:00 uskutoční Večer so svätou Ritou v augustiniánskom kláštore. Hosťom bude francúzsky spisovateľ André Bonnet, ktorý je autorom dvoch kníh o tejto svätici: 15 dní so svätou Ritou a Svätá Rita – milosť milovať.
Ďalšie podujatie sa uskutoční na sviatok tejto svätice, ktorý bude 22. mája 2018. Od 17:30 h bude možné v kostole pristúpiť k sviatosti zmierenia. O 18:00 h sa začne svätá omša. Po nej budú požehnané ruže, ktoré si veriaci budú môcť vziať pre seba, svojich príbuzných a chorých., po ktorej bude Na konci sv. omše požehnáme ruže sv. Rity, ktoré si za milodar budete môcť vziať pre seba, svojich príbuzných a chorých. V tento deň zároveň vyvrcholí pobožnosť pätnástich Štvrtkov svätej Rity, ktoré prebiehali od februára tohto roka.
Zdroje: zasvatenyzivot.sk / aug.sk

Príspevok Pozvánka na odpustovú slávnosť v novom kostole sv. Rity v Košiciach zobrazený najskôr Hlavné správy.