Bratislava 18. apríla 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
V Tatrách sa tento rok uskutoční letný gospelový hudobný tábor, ktorého hosťom bude známa slovenská speváčka Sima Martausová. Pozýva naň iniciatíva mladých Dobrý svet. Bude to týždeň pre deti a mladých vo veku od 8 do 14 rokov, ktorí majú radi hudbu, spev alebo tanec a ich rodičom záleží na kresťanských hodnotách. Môže slúžiť ako priestor na povzbudenie rozvoja talentu a atraktívna motivácia pre hudobnú službu vo farnosti a spoločnosti.

Na snímke slovenská speváčka Sima Martausová

“Za pomoci skúsených animátorov a lektorov dieťa zažije bohatý, hodnotný a na mieru šitý program, ktorý vyzdvihne jeho osobnostné a umelecké danosti a podnieti ich rozvoj,” avizujú organizátori. Tábor sa uskutoční v dňoch 5. – 11. augusta 2018 v špičkovom ubytovacom zariadení „Detský raj“ v Tatranskej Lesnej. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na tomto mieste.
Dieťa počas tábora smeruje k nahrávaniu piesne v nahrávacom štúdiu (výber z nahrávok bude súčasťou vysielania celoslovenského Rádia Lumen) a vlastnému hudobnému, resp. speváckemu vystúpeniu pred táborovým publikom za doprovodu skúsených hudobníkov. Ako animátori a hudobní lektori sa predstavia aj laureáti celoslovenského projektu Gospeltalent, vrátane Slávky Tkáčovej (víťazka 2013). Premiérovým víťazom projektu bola práve Sima Martausová (2009).
Odborné i ľudské povzbudenia od jednej z najvyhľadávanejších domácich speváčok súčasnosti môžu byť správnym impulzom pre ďalší rozvoj talentu.
Tento tábor je jeden z dvoch letných táborov, ktoré organizuje iniciatíva. Ďalším je sedemdňový tábor s názvom “Do koča i do voza”, ktorý sa uskutoční v dňoch 22. – 28. júla 2018 v Tatranskej Lesnej. Zameraný je na rozvoj zručností, výučbu základov remesiel, workshopy tradičných i moderných povolaní, pohybové a tvorivé aktivity. Podobne, ako pri predošlom tábore, aj pri tomto sú garantmi bývalí i súčasní členovia a skúsení animátori eRka – Hnutia kresťanských spoločenstiev detí, Domky – Združenia saleziánskej mládeže či Mariánskej družiny.
Viac o iniciatíve je možné nájsť na stránke www.dobrysvet.sk.
 
Príspevok Pozvánka na gospelový hudobný tábor s hosťom Simou Martausovou zobrazený najskôr Hlavné správy.