Dunajská Streda 26. septembra 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
Policajti minulý týždeň zasahovali proti organizovanej skupine podozrivej z drogovej trestnej činnosti na južnom Slovensku a v Maďarsku. Na facebookovej stránke policajného zboru zverejnili video záznam z rozsiahlej akcie, pri ktorej boli použité aj drony

Záber z policajného dronu zo zásahu v Dunajskej strede

Pred týždňom národná protidrogová jednotka zasahovala v okresoch Dunajská streda a Galanta. Akcia bola zameraná na organizovanú skupinu páchateľov, ktorá pôsobila aj na území Maďarska. “Policajti zadržali osem osôb aj vďaka výbornej spolupráci maďarského národného vyšetrovacieho úradu (NNI),” informuje polícia.
Počas protidrogovej akcie policajti prehľadali 26 domov, garáží, áut a záhrad. Zrušili pole, kde rástlo 68 rastlín marihuany, vysokých od 1,2 do 3,5 metra. Zaistili tiež viac ako tri kilá už spracovanej marihuany, ktorá by mala na čiernom trhu hodnotu od 33 do 49-tisíc eur. Okrem konope zaistili vyše 100 gramov pervitínu za približne 5,5-tisíc eur. Drogy už skúmajú znalci v kriminalistických laboratóriách.

“Policajti zaistili aj kompletné vybavenie na pestovanie, ako sú lampy, výbojky, ventilátory, sušička, rozvodňa a vzduchotechnika. Zaistili aj notebooky, mobilné telefóny, zatavené striekačky a digitálne váhy. Pri prehliadkach našli malorážku s tlmičom a optikou, hotovosť takmer 37-tisíc eur a 700-tisíc forintov.”
Polícia informovala, že vyšetrovateľ už v tejto veci obvinil z drogovej trestnej činnosti sedem osôb. “Tie mali závažným spôsobom konania nedovolene vyrábať, zadovažovať, prechovávať a následne distribuovať omamné a psychotropné látky, marihuanu a metamfetamín. V prípade dokázania viny hrozí Drahomírovi SZ. (38), Pavlovi K. (48), Tomášovi O. (36), Mariánovi Š. (59), Petrovi T. (29), Zoltánovi CS. (34) a Dávidovi D. (31) trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Všetci obvinení sú stíhaní väzobne.”
O pár dní skôr, 12. septembra, zasahovali aj maďarskí kolegovia. “Na území Maďarska zadržali a z drogovej trestnej činnosti obvinili tri osoby, ktoré s už vo väzbe. Zaistili osem kilogramov hašiša, viac ako kilo metamfetamínu, 100 litrov prekurzorov a laboratórium na jeho výrobu, pol kila amfetamínu, tabletkovač na výrobu extáze a množstvo menších dávok rôznych drog,” uvádza polícia na Facebooku.

 
 

 
 
Príspevok Pozrite si zábery z policajného dronu zo zásahu proti drogovým dílerom v Dunajskej Strede zobrazený najskôr Hlavné správy.