Súčasťou večera bolo aj predstavenie sa každej jednej finalistky, talentová a športová disciplína: tie mala pod patronátom riaditeľka súťaže Miss Slovensko Karolína Chomisteková.

Súťažiace bojovali, okrem toho najpodstatnejšieho, aj o titul EVA Miss Sympatia 2017, v ktorom rozhodovala verejnosť esemeskovým hlasovaním. Výťažok z tohto hlasovania poputuje tento rok v plnej výške na charitatívny projekt Srdce pre deti, ktorý spravuje Nadácia Pontis. Hudobné vystúpenia vyplnili Samuel Tomeček a Suvereno, Martin Chodúr, ale aj SĽUK.

Víťazkou je Bratislavčanka Hanka

Titul Miss Slovenska získala 21-ročná Hanka Závodná z Bratislavy, študentka ekonomickej univerzity súťaže, ktorá sa podľa jej slov prihlásila do súťaže na odporúčanie priateľov. Získala aj tituly Miss Gosh a Miss Pierot. Víťazka Miss Slovensko 2017 získala okrem hlavnej ceny aj postup na Miss World 2017, honorovanú zmluvu od Produkčného domu Forza,  Hyundai i30 novej generácie exkluzívne bývanie pri Dunaji na jeden rok od Smart Brokers a mnoho ďalších 4cien.

Prvou vicemiss Slovensko 2017 sa stala 19-ročná Petra Varaliová z Bardejova, najmladšia tohtoročná účastníčka, študentka Ekonomickej fakulty Technickej univerzity v Košiciach, Petra získala aj titul Miss Press a Miss sympatia. Nositeľka titulu pocestuje v druhej polovici roka na svetovú súťaž Miss International a druhá vicemiss Slovensko na súťaž Miss Supranational, uvádza stránka miss-slovensko.

Druhou Vicemiss sa stala 22-ročná Michaela Cmarková z Kanianky, študentka ekonomickej univerzity. Titul Miss príjemný hlas získala 22-ročná Simona Straková z Dolného Vadičova.