Pozostalí po obetiach havárie stroja Germanwings spred 2 rokov chcú vyšetrovanie

Halle 4. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Roberto Pfeil)

Už 20.000 podpisov zhromaždili pozostalí po obetiach havárie lietadla spoločnosti Germanwings, ktorú vo francúzskych Alpách neprežil nikto zo 150 osôb na palube smerujúcich z Barcelony do Düsseldorfu. Iniciátori petičnej akcie požadujú ďalšie vyšetrovanie príčin nešťastia, ktoré uzavreli s tým, že ho zámerne spôsobil druhý pilot stroja.
Na snímke tabuľa s menami obetí tragédie

Vyšetrovatelia uzavreli v januári 2017 prípad práve s týmto konštatovaním. O druhom pilotovi však medzičasom vyšlo najavo, že s psychickými problémami bojoval už roky predtým a napriek tomu stále mohol sedieť v kokpite dopravného lietadla s platným povolením.
Príbuzní sa domnievajú, že táto skutočnosť by mala viesť k ďalšiemu vyšetrovaniu, a navyše zastávajú názor, že z tragédie v Alpách neboli doteraz vyvodené dostatočné dôsledky. Úspešnosť petície zostáva zatiaľ otvorená.
Otec vinníka nehody z 24. marca 2015 Andreasa Lubitza oficiálne závery vyšetrovania odmietol v júli z iných dôvodov. Podľa vlastných slov vraj disponoval dôkazmi, že sa všetko odohralo inak, ako tvrdili vyšetrovatelia. Verejnosti ich však v podstate zostal dlžný.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.