Bratislava 16. marca 2019 (HSP/Foto: HSP)
 
Denník SME dnes v tlačovom vydaní ponúka čitateľom vzorový hlasovací lístok s kandidátmi na prezidenta Slovenskej republiky, ktorí majú iné číselné poradie, ako je reálne na hlasovacom lístku vo volebných miestnostiach, s ktorým budú narábať voliči. Voličov tak môžu uviesť do omylu 

Na snímke vľavo chybný hlasovací lístok denníka SME, vpravo vzorový hlasovací lístok so správnymi číslami kandidátov

Denník SME dnes na “svojom” hlasovacom lístku zdanlivo uviedol kandidátov na prezidenta podľa abecedného poradia. Háčik ale spočíva v tom, že písmeno Ch nasleduje až za H, a nie za D, ako uviedol denník SME. Preto počnúc Eduardom Chmelárom majú štyria kandidáti uvedené nesprávne číselné poradie.
Nesprávne poradie sa ďalej týka ostatných kandidátov nasledujúcim za číslom 7., ktorým sa denník SME trafil ku kandidátovi Milanovi Krajniakovi, všetci ostatní majú uvedené nesprávne čísla. Na skutočnom volebnom lístku sú totiž ešte mená kandidátov, ktorí sa medzitým vzdali, teda Roberta Mistríka a Józsefa Menyhárta, ktorí nasledujú za číslom 7., preto denník SME poškodil aj ostatných kandidátov.
Denník SME uviedol správne čísla len trom kandidátom, a to Bélovi Bugárovi, Zuzane Čaputovej a Milanovi Krajniakovi.
To, že ostatným denník pridelil zlé čísla, môže zásadným spôsobom ovplyvniť dnešné voľby. Mnohí ľudia môžu v rýchlosti krúžkovať len číslo, ktoré si zapamätali bez toho, aby si skontrolovali meno kandidáta, ktoré chcú reálne voliť.
Voči tejto aktivite denníka sa ohradili už viacerí prezidentskí  kandidáti. Podľa nich ide o nespravodlivosť a zmierujú sa s touto situáciou len veľmi ťazko.
Príspevok Pozor na poradie kandidátov! Denník SME uvádza čitateľov do omylu zobrazený najskôr Hlavné správy.