Bratislava 16. februára 2018 (HSP/Foto: TASR-Vladimír Benko, Facebook)

Investigatívny novinár Martin Daňo z portálu GINN sa definitívne rozhodol. Bude kandidovať za prezidenta Slovenskej republiky. Voľby sa budú konať v roku 2019. Stal sa tak prvým človekom, ktorý oficiálne ohlásil kandidatúru. Ostatní možní kandidáti zatiaľ ešte nie sú rozhodnutí a mnoho z nich čaká, ako sa zachová súčasný prezident Andrej Kiska
Ilustračná snímka

“Rozhodol som sa definitívne. Idem kandidovať na prezidenta ,” vyhlásil Martin Daňo vo svojom videu. Tento novinár prezradil ako chce získať povolenie na svoju kandidatúru:
” Najprv zoberiem kameru, obídem všetkých poslancov a opýtam sa, tu je petícia , podpíšete, že súhlasíte s tým, aby som mohol ísť kandidovať ?”
Na kandidatúru za prezidenta je potrebný súhlas minimálne 15-tich poslancov NR SR. Daňo tvrdí, že ak sa mu to nepodarí, začne zbierať podpisy od občanov. Tam je potrebných až 15 000 podpisov. Daňo však len na facebooku má takmer 30 tisíc fanúšikov.

Na snímke Martin Daňo

Ďalším možným kandidátom na post prezidenta je sudca Najvyššieho súdu, Štefan Harabin. Jeho priaznivci už začali zbierať podpisy od občanov, no samotný Harabin podľa vlastných slov ešte nie je rozhodnutý. Svoju kandidatúru zvažuje aj analytik a pedagóg na Policajnej Akadémii, Eduard Chmelár.
Špekuluje sa aj o možných kandidátoch politických strán. Vládna strana SMER -SD údajne postaví ako kandidáta eurokomisára Maroša Šefčoviča. Svojho kandidáta chce aj strana SNS, jeho meno ale zatiaľ nie je známe.
Z opozičných strán sa špekuluje o Lucii Ďuriš Nicholsonovej zo strany SAS a Veronike Remišovej z OĽANO. Opozícia ale hlavne čaká na rozhodnutie súčasného prezidenta Andreja Kisku. Ak sa totiž rozhodne opäť kandidovať, tak ho podporia a nebudú do boja o post prezidenta posielať vlastných kandidátov.
Samuel Gdovin
Video si môžete pozrieť tu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.