Massachusets 26. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

 
Vedci zo všeobecnej nemocnice Massachusets v Bostone zistili, že každodenná fyzická aktivita môže znížiť riziko depresie. Výsledky výskumu zverejnil časopis JAMA Psychiatry

Ilustračné foto

Lekári dospeli k uvedenému záveru po tom, čo vykonali analýzu ukazovateľov viac ako 600 tisíc ľudí, z ktorých niektorí mali na sebe akcelerometre prenosné počítadlá, meracie počet pohybov.

Taktiež boli vzaté do úvahy aj údaje anamnézy účastníkov štúdie, ich celkový zdravotný stav a mnoho genetických parametrov.
Výsledky štúdie ukázali, že fyzicky aktívni ľudia, ktorí mali na sebe akcelerometre, takmer netrpia depresiou. Zároveň genetika nemala vplyv na súvislosť medzi športom a vývojom ochorenia.
Tajomstvo spočíva v tom, byť aktívny po celý deň. Pätnásť minút joggingu, hodinu práce na záhrade. Je dôležité ísť von a niečím sa zaoberať ... Ak váš pulz začína 60 údermi, zrýchlite na 90. Nie je potrebné sa potiť a dusiť sa z námahy, je dôležité sa len pohybovať,okomentoval výsledky David Agus, profesor univerzity Južnej Kalifornie.

Príspevok Poznáme jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť depresie zobrazený najskôr Hlavné správy.