Požiare v americkom štáte Tennessee majú prvé tri obete

Washington 30. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Životy troch ľudí si dosiaľ vyžiadali rozsiahle lesné požiare v americkom štáte Tennessee. Starosta okresu Sevier County Larry Waters to oznámil v utorok na tlačovej konferencii. Informácie o obetiach považuje za zdrvujúce, uviedla agentúra DPA

V dôsledku požiarov pustošiacich oblasť obľúbeného Národného parku Great Smoky Mountains v americkom štáte Tennessee už úrady evakuovali tisícky obyvateľov a turistov. V parku tiež zhorelo viac než 100 budov a obytných objektov.

V dôsledku požiarov pustošiacich oblasť obľúbeného Národného parku Great Smoky Mountains v americkom štáte Tennessee už úrady evakuovali tisícky obyvateľov a turistovV dôsledku požiarov pustošiacich oblasť obľúbeného Národného parku Great Smoky Mountains v americkom štáte Tennessee už úrady evakuovali tisícky obyvateľov a turistov

Veliteľ hasičského oddelenia v meste Gatlinburg Greg Miller situáciu označil za historickú. Dodal však, že najhoršie už pominulo. S plameňmi podľa neho bojuje okolo 400 hasičov. Najväčšie nebezpečenstvo predstavuje silný vietor.

Iba z mesta Gatlinburg na okraji spomenutého národného parku odišlo pred plameňmi do bezpečia 14.000 ľudí. Ďalšie tisíce sa sťahujú zo susedného turistického mestečka Pigeon Forge.

Prevádzkovatelia národného parku v správe na sociálnej sieti Facebook uviedli, že plameňom napomáha počasie. V oblasti už dlhšie nepršalo. Oheň v extrémnom suchu navyše poháňa silný vietor.

Záchranári ale zlepšenie situácie napriek predpovediam o dažďových zrážkach neočakávajú.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.